Nincs megjeleníthető tartalom

Solar Power System

Napelem, Fűtőpanel, Infrafűtés

+36 30 686 3185

info@solarpowersystem.hu

Facebook

Napelemről, egyszerűen

A Nap energiája tiszta, szabadon hozzáférhető és mindenütt rendelkezésre álló energiát biztosít most, és az elkövetkező évmilliárdok során. A napenergia maximális kiaknázása szükséges lépés ahhoz, hogy biztosíthassuk a fenntartható energiaellátást, megvédjük bolygónkat és az elkövetkező generációk egészségét.

Működése:

Napelem a napsugárzásából állít elő egyenáramot (DC feszültség) amelyből egy inverter segítségével hálózati váltóáram lesz (AC feszültség).
A rendszer ezt „feltölti” az elektromos hálózatra és nekünk a megtermelt és felhasznált elektromos áram különbözetét kell kifizetnünk a szolgáltatónak. Túltermelés esetén a szolgáltató fizet nekünk!

Sajnos az a csalafintaság meg van a dologban, hogy amíg mi kb. 45-50 Ft-ot fizetünk 1 KW-ért, addig a szolgáltató túltermelés esetén csak kb. 15 Ft-ot ad vissza 1 KW-nyi áramért!

Ahhoz hogy ez a „feltöltés” működni tudjon a szolgáltatónak ki kell cserélnie a villanyórát egy kifejezetten erre a célra fejlesztett
úgynevezett AD-VESZ órára! Ennek a költségét mindig az adott áramszolgáltatónál kell leinformálni!

Napelemes rendszereknek két fő fajtája van:

  • Hálózatra visszatápláló rendszer: 99%-ban ezt alkalmazzák Magyarországon.
  • Sziget üzemmódú rendszer: Ritkább esetben alkalmazzák, például félreeső tanyákon ahol nincs kiépítve elektromos hálózat.

Hálózatra visszatápláló rendszer:

Hálózatra visszatápláló rendszernél az áramszolgáltató (EON, DÉMÁSZ stb.) rendszere, tároló (puffer) tartályként funkciónál, tehát a nyáron megtermelt többlet áramot a későbbiekben fel tudjuk használni! (Ehhez célszerű évenkénti, egyszeri óraleolvasást kérni a szolgáltatónál.)
Nyári nagyobb termelés abból ered, hogy hosszabbak a nappalok és kedvezőbb a napsugarak beesési szöge! Természetesen a téli hónapokban és felhős időben is termel a rendszer csak kisebb hatásfokkal!
Akinek elektromos fűtése van az a fűtés számlát is nullára csökkentheti a téli időszakban!

Sziget üzemmód:

Felépítése hasonló a hálózatra visszatápláló rendszeréhez csak itt a puffer tartály szerepét erre a célra kifejlesztett solar akkumulátor(ok) töltik be! Ezek az akkumulátorok nem egyenértékűek a nagy teljesítményű indító akkumulátorokkal amik teherautókban vagy traktorokban használatosak!

Tájolás és Hozam

Tájolás: Magyarországon az ideális tájolás déli, a napelemek dőlésszögét 30-40 fok közé kell beállítani a hatékonyabb működés érdekében! Nyugati és keleti tájolással is telepíthető a rendszer és még elég jó hatásfokkal tud dolgozni mint azt a mellékelt ábra is mutatja!

Hozam: A lenti Magyarország térkép nagyon jól mutatja, hogy országosan melyik régióban milyen hozamra számíthatunk éves szinten ha 1KW-nyi napelemet telepítünk!


+36/30-686-3185
Molnár László e.v.
info@solarpowersystem.hu